lidé /

zakladatelé /

Zdeňka B. – spoluzakladatelka Zaječí; herečka, která se stala osvětlovačkou; matka, která se stala autorkou; nonstop produkční a standardní administrativní pracovnice; různě se hýbe (s kettlebell, na hrazdě, občas bouchne do pytle /boxovacího/, dřív i se šavlí /sportovní šerm/, teď běhá kolem plotny a nočníku).

Vladimir B. – nositel Zaječí myšlenky; vizionář; pendler mezi Prahou a Karlovými Vary; propojovatel lidí kreativní zaječí duše a kolektivního nevědomí; umí plynule asi 6 jazyků; vystudoval asi 6 vysokých škol; přečetl asi všechny knihy na světě.

herci / hudebníci / umělci /

Lucie Z. – žena všech stylů a žánrů; scénáře se učí a jak ráda; na jevišti řádí i září; nerada se svléká, což jsme v Zaječí nepřipustili, svlékat se musí zatím v obou našich hrách; filmová herečka a učitelka, která peče cukroví do zásoby do mrazáku; www.luciezachovalova.com.

Marian Š. – je zo Slovenska; asi proto se neumí naučit dialogy psané vobecnou češtinou, čímž narušuje umělecké záměry; když je Zaječí v koncích, režijně zachraňuje situace; hraje křečka pro děti a dospělým vytváří trauma v únikových hrách; měří asi 2 a půl metru.

Martin F. – zdravotní klaun se smyslem pro černý humor; miluje erotické pomůcky a berlínské bary; pro roli hermafroditního nebinárního Stínu se jeví jako ideální; píše a režíruje; učí angličtinu; měří asi 2 a půl metru.

Pavlína P. – je hlasitá; je z Ostravy; z rozflákanýho porcelánu a jiných cetek po babičkách vyrábí neskutečně skutečné a moderní mozaiky, designový nábytek, mandaly; je pracovitá; možná proto, že je z Ostravy; www.pavlinapecko.cz.

Lenka Ch. – říká se jí Laň; žije si svůj vlastní underground; má ráda luxus i Lexus, zároveň věří, že jedině z kompostu a bobků vyvstává ten pravý život; dvojnásobná matka, co peče jen jeden druh cukroví, zato repetitivně několikrát do roka.

Jan P. – klavírista, který dokáže hrát na 8 prstů a nikdo si ničeho nevšimne; loajální skladatel se smyslem pro originalitu (v jeho partiturách najdeme vysavač i mamutofon); začínající herec, který zapomene buď klíč nebo kufřík; otec 3 dětí; hraje baletkám a učí na konzervatoři.

Adéla M. – houslistka, která vyzařuje klid a mír; možná proto, že pracovala v kavárně s nejlepší čokoládou v Praze; nyní pracuje v lesní školce… s dětma; v podhůří Orlických hor má karavan, bez vody, elektřiny, bez dětí… a bez houslí, cvičí tam jógu.